Wróć do strony głównej
Aktualności | 22.04.2024

Drugi dzień promocji doktorskich

Druga część promocji doktorskich odbyła się w poniedziałek, 22 kwietnia. Podczas uroczystości w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego dyplomy odebrali przedstawicielki i przedstawiciele nauk medycznych, nauk farmaceutycznych oraz nauk o zdrowiu.

Nowo mianowanych doktorów przywitał prof. Piotr Dzięgiel, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

– Jesteście Państwo na pierwszym etapie kariery naukowej. Pierwszym i w moim odczuciu najważniejszym, bo otwiera przed Wami nowe możliwości: otrzymania stopnia doktora habilitowanego, a następnie tytułu profesora – mówił. – Wierzę, że podejmiecie się tego trudu i zwiążecie swoją przyszłość z naszą Alma Mater, bo czy może być coś piękniejszego i ciekawszego, niż zgłębianie tajemnic zdrowia i życia?…

Prorektor przypomniał, że UMW jest najlepszą polską uczelnią medyczną według międzynarodowych rankingów, także dzięki odbierającym dyplomy doktorom i prowadzonym przez nich badaniom. – Możecie być dumni z naszej uczelni, tak jak my jesteśmy dumni z Was – dodał prof. Piotr Dzięgiel. – Pamiętajcie, że nasze drzwi zawsze będą dla Was otwarte.

W imieniu promowanych doktorów przyrzecznie złożyli: dr Barbara Sterczała (nauki medyczne), dr Piotr Łukasz Gajewski (nauki medyczne), dr Piotr Krzysztof Krajewski (nauki medyczne), dr Paweł Poznański (nauki medyczne), dr Aleksandra Sochacka-Ćwikła (nauki farmaceutyczne) i dr Małgorzata Tarnowska (nauki o zdrowiu).

W dalszej części promocji dyplomy obronione w poszczególnych dyscyplinach wręczali: prof. Agnieszka Hałoń, przewodnicząca Rady Dyscypliny Nauki Medyczne, prof. Adam Matkowski, przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki Farmaceutyczne, prof. Izabella Uchmanowicz, przewodnicząca Rady Dyscypliny Nauki o Zdrowiu oraz prof. Piotr Dzięgiel i promotorzy.

Lista promowanych – nauki medyczne:

dr Barbara Sterczała
dr Marta Ciułkowicz
dr Marcin Pawłowski
dr Bartosz Bugaj

Lista promowanych – nauki farmaceutyczne:

dr Maciej Spiegel
dr Ewa Janiszewska
dr Katarzyna Karłowicz - Bodalska
dr Aneta Starzec
dr Arleta Dołowacka-Jóźwiak
dr Aleksandra Sochacka - Ćwikła
dr Sebastian Szymański
dr Alina Rak-Pasikowska
dr Michał Smoleński
dr Kamila Boszkiewicz
dr Malwina Brożyna

Lista promowanych – nauki o zdrowiu:

dr Katarzyna Kujawa
dr Aneta Maria Soll-Morka
dr Katarzyna Maria Jacyszyn
dr Henryka Anna Homętowska
dr Izabela Jadwiga Felinczak
dr Małgorzata Daria Jeziorek
dr Izabella Czykieta
dr Maria Salomea Libura
dr Izabela Kuberka
dr Dorota Jadwiga Zierkiewicz
dr Justyna Joanna Stacherzak-Raczkowska
dr Iwona Jadwiga Klisowska
dr Beata Wudarczyk
dr Justyna Jolanta Jeżewska
dr Dorota Karolina Stefanicka-Wojtas
dr Małgorzata Tarnowska

W imieniu promowanych wystąpiła dr Malwina Brożyna, która złożyła podziękowania władzom uczelni, wspomnianym przewodniczącym i promotorom oraz promotorom pomocniczym, którzy "dostarczali wielu cennych wskazówek i inspiracji, a także wielokrotnie motywowali do dalszych działań".

– Praca naukowa oraz przygotowywanie rozpraw doktorskich były bezcennym doświadczeniem, które nauczyło nas pokory cierpliwości oraz ciężkiej pracy, a jednocześnie było pełne chwil radości i satysfakcji z efektów naszych badań – powiedziała dr Malwina Brożyna.

Galeria zdjęć >>

Fot. Tomasz Walów

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 22.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 01.05.2024